Czyszczenie suchą parą

„Sucha para” jest to niezawierająca cząsteczek cieczy para rozgrzana do ok. 175 °C. Jest gęstsza od powietrza, a wilgotność waha się między 4 a 6%. Dzięki jej właściwościom, sprzątanie przy użyciu gorącej pary jest najprostszym i najskuteczniejszym sposobem czyszczenia bez konieczności stosowania chemicznych detergentów. Co najważniejsze sucha para, nie tylko czyści zewnętrzne zabrudzenia, zabija wszystkie niechciane, żywe organizmy, takie jak bakterie, wirusy czy grzyby. Likwiduje je zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz czyszczonych powierzchni.
Brak konieczności stosowania chemicznych środków czystości i nieznaczne zużycie wody to pewny sposób na duże oszczędności.

Dzięki 20- letnim doświadczeniu produkcji i rozwoju urządzeń parowych, udało nam się osiągnąć optymalne właściwości naszych urządzeń. Dzięki temu urządzenia generują parę o właściwościach:

  • Objętość swobodna: 0,215 m3/kg,
  • Gęstość: 4,655 kg/m3,
  • Entalpia swobodna: 2772,13 kJ/kg,

Uwaga!

Nie każde urządzenie wytwarza parę o takich właściwościach. Istnieje wiele rodzajów urządzeń parowych na rynku. Jednak pożądane efekty osiąga się jedynie wtedy, gdy stosuje się urządzenia wytwarzające parę o profesjonalnej wydajności. Im gorsza wydajność urządzenia, tym gorszy skutek jego stosowania.

Urządzenia czyszczące suchą parą dla przemysłu

Parownice wykorzystujące suchą parę do zastosowań domowych