Korzyści wynikające ze stosowania parownic OTTIMO CARE SYSTEM

Ekologia:

Gorąca para pod ciśnieniem to nie tylko sposób na wyeliminowanie konieczności użycia detergentów, ale również metoda pozbycia się pozostałości tych środków, które zostały użyte wcześniej. Dzięki temu urządzenia OTTIMO CARE SYSTEM automatycznie stają się przyjazne dla środowiska naturalnego. Nie stanowią również zagrożenia dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia, a jednocześnie zapewniają utrzymanie otoczenia w czystości. Para wodna wydobywa głęboki brud bez korzystania z detergentów przy minimalnym zużyciu wody.

Ekonomia:

By zaprezentować, jak ekonomicznym rozwiązaniem jest czyszczenie parowe, najlepiej będzie posłużyć się przykładem. W tradycyjnej myjni, by umyć samochód z zewnątrz, potrzebne jest od 60 do 150 litrów wody. Gdy do mycia wykorzystamy urządzenie OTTIMO CARE SYSTEM wytwarzające suchą parę, zużyjemy od 2 do 4 litrów wody (w zależności od wielkości samochodu i stopnia zabrudzenia). Przy takiej oszczędności wody ekonomia idzie w parze z ekologią i zysk jest podwójny: koszt wykonanej usługi będzie znacznie niższy niż w przypadku metod tradycyjnych. Podobnie dzieje się w warunkach domowych. Zmniejsza się także zużycie środków chemicznych.Dodatkowo, ponieważ urządzenia OTTIMO CARE SYSTEM pozwalają i odkurzać, i sprzątać, zmniejszamy wydatki na inne akcesoria, takie jak mopy, wiadra, ścierki itp.

Dezynfekcja:

Jednym z głównych zadań profesjonalnych urządzeń OTTIMO CARE SYSTEM jest dezynfekcja. Wytwarzana przez nie para niszczy niemal 100% wszystkich roztoczy. Likwidowane są również pasożyty, zarazki i wirusy. Pozbywamy się zarodników pleśni w wilgotnych pomieszczeniach (do pleśni zakorzenionej głęboko w murach, można dodatkowo w procesie sterylizacji użyć środka grzybobójczego).

Stosując OTTIMO CARE SYSTEM pozbywamy się również nieprzyjemnych zapachów (na przykład w lodówce, piekarniku, łazience). Skutecznie usuniemy nawet zapach po zwierzętach domowych. Za pomocą naszych parownic perfekcyjnie odświeżymy i wyczyścimy także wnętrze samochodu. Dzięki swojej wysokiej skuteczności urządzenia OTTIMO CARE SYSTEM z powodzeniem stosowane są w różnych branżach związanych z szeroko pojętą służbą zdrowia. Zwalczanie gronkowca złocistego oraz innych odpornych szczepów bakteryjnych to ciągle jeden z najważniejszych problemów w sferze usług medycznych. Stosowanie suchej pary, także w tak trudnym środowisku, daje wysoką skuteczność i higienę nie tylko przy myciu podłóg czy okien, ale także bardziej newralgicznych powierzchni częstego kontaktu, takich jak ramy łóżek, materace, karetki pogotowia i wiele innych.

Na podstawie badań udowodniono wysoką skuteczność działania suchej pary. Wykazano, że myte powierzchnie są czyste, suche i zdezynfekowane bez konieczności korzystania z detergentów. Przed wyzwaniem utrzymania wzorcowej czystości stają również placówki detalicznego handlu żywnością oraz cateringu. Także w tym wypadku nie ma bezpieczniejszego, skuteczniejszego i bardziej ekonomicznego sposobu na zapewnienie kompleksowej optymalizacji metod czyszczenia i sterylizacji.

Efektywność:

Efektywność urządzeń parowych przewyższa wszystkie ustawowe normy dotyczące higieny żywności. Dzięki tej metodzie można połączyć troskę o środowisko naturalne z wymiernymi korzyściami. Stosowanie OTTIMO CARE SYSTEM w hotelach i pensjonatach to duże oszczędności, ale także możliwość wykorzystania tej informacji w kampanii reklamowej. Fakt, że pokoje dla gości są sprzątane w sposób naturalny, z pewnością może być dużym atutem. Ponadto w posprzątanych tą metodą pomieszczeniach pozostanie przyjemny klimat.

Zdrowie:

Gdy nasza planeta z dnia na dzień jest coraz bardziej zanieczyszczona działalnością człowieka, a stosowanie rozmaitych chemicznych środków jest na porządku dziennym, nawet przy produkcji żywności, chcemy, by nasze domy stały się enklawą, gdzie będziemy się czuć komfortowo i bezpiecznie. Dlatego staramy się zrobić wszystko, aby było to miejsce czyste i zdrowe dla nas i naszych najbliższych.

Czy jednak tradycyjne metody sprzątania gwarantują nam taki efekt? Czy po umyciu podłogi przy pomocy mopa i środka czystości będzie ona naprawdę czysta i wolna od bakterii, pasożytów i pozostałości detergentów? Czy nasza ciężka praca i cały arsenał środków chemicznych rzeczywiście dadzą satysfakcjonujący efekt?

Konwencjonalne metody są nie tylko czaso- i pracochłonne, ale też mało skuteczne. Roztocza są zbyt małe, więc zwykłe odkurzanie jedynie przenosi je oraz ich odchody z miejsca na miejsce, gdy z odkurzacza wydmuchiwane jest powietrze.

Brak konieczności stosowania chemicznych środków

Detergenty wspomagają walkę z roztoczami i bakteriami, ale trzeba pamiętać, że chemiczne środki czystości nie są obojętne dla naszego organizmu. Ich opary mogą unosić się w powietrzu nawet do 100 godzin od momentu użycia! Składniki wielu detergentów mogą wywoływać reakcje alergiczne. Powszechnie stosowane w praniu i sprzątaniu wybielacze, to przede wszystkim związki chloru. Mogą one przenikać przez skórę i zaburzać pracę układu nerwowego, a ich opary mają działanie rakotwórcze. Gdy widzimy pięknie umytą podłogę, zazwyczaj nie myślimy o tym, że wraz z przyjemnym, kwiatowym zapachem detergentu wdychamy szkodliwe opary, które są dla naszego organizmu czymś w rodzaju bomby z opóźnionym zapłonem. Nasze ciała są nieustannie atakowane przez duże ilości chemikaliów, z którymi nie mogą sobie poradzić. Wiele szkodliwych związków odkłada się w tkankach (najczęściej w wątrobie, tkance tłuszczowej czy mięśniach), by po latach stać się jedną z przyczyn poważnych chorób. Chemikalia mogą także wywołać duszności, problemy ze skórą i układem hormonalnym.

W rezultacie mamy wciąż rosnącą liczbę osób chorych na alergię i astmę – większość z nich nabawia się choroby w pomieszczeniach zamkniętych. Według badań WHO, powietrze w tych miejscach może być do 100 razy bardziej zanieczyszczone niż na zewnątrz! Przyczyną tego stanu rzeczy jest między innymi stosowanie nadmiernej ilości środków chemicznych do sprzątania. Podczas procesu biodegradacji przyroda potrzebuje wielu lat, by poradzić sobie ze skutkami obecności tak dużej ilości chemikaliów. Ale czy nasze organizmy mają tak wiele czasu? Właśnie dlatego warto postawić na czyszczenie suchą parą, które jest o wiele dokładniejsze, bardziej skuteczne i przede wszystkim zdrowsze od innych metod sprzątania.

Łagodzenie skutków alergii:

Jednym z głównych zadań profesjonalnych urządzeń OTTIMO CARE SYSTEM jest dezynfekcja czyszczonych powierzchni. Wytwarzana przez nie para niszczy niemal 100% wszystkich roztoczy, pasożytów, zarazków, a także wirusów. Dzięki czyszczeniu parowym pozbywamy się zarodników pleśni w wilgotnych pomieszczeniach. Głęboko zakorzeniona w murach pleśń również nie będzie problemem, wystarczy użyć w procesie sterylizacji środka grzybobójczego.

Dużym problemem ludzi dotkniętych alergią na kurz są również grzejniki. W ich wnętrzu następuje zasysanie powietrza, które znajduje się blisko podłogi. Później jest ono ogrzewane i wyprowadzane w górę. Kłopot stanowi to, że wraz z powietrzem zasysany jest kurz, który po ogrzaniu wprowadzany jest ponownie do powietrza w pokoju. Konwencjonalne metody nie są w stanie skutecznie oczyścić grzejnika, gdyż przestrzeń pomiędzy żeberkami jest trudno dostępna. W tej sytuacji OTTIMO CARE SYSTEM sprawdzi się doskonale. Para o wysokiej temperaturze, sięgającej nawet do 180°C, dozowana pod wysokim ciśnieniem, umożliwia pozbycie się do 98% roztoczy i bakterii. Udowodniono to badaniami laboratoryjnymi, prowadzonymi miedzy innymi na UNIVERSITA DEGLI STUDI DI MILANO, czy UNIVERSITY OF HELSINKI.

Kłopotem wielu alergików jest też zła reakcja na chemiczne środki czystości. W tym wypadku para jest niezastąpiona, gdyż pozwala na skuteczne mycie bez użycia chemii. Kilka faktów:

  • 1 gram kurzu = 700 000 000 cząsteczek zanieczyszczeń, 19 000 roztoczy,
  • 1 materac = nawet do 10 000 000 roztoczy,
  • chemikalia są przyczyną 15% zachorowań na astmę,
  • mopy, ściereczki i gąbki są idealnym siedliskiem bakterii,
  • odkurzanie puszcza w obieg kurz,
  • liczba chorych na alergię, astmę i inne choroby układu oddechowego ciągle wzrasta.

Alergia na kurz i środki czystości: problem, który przestaje istnieć!

Oszczędność czasu:

  • sprzątanie zajmuje średnio 9 lat, 2 miesiące i 25 dni naszego życia

Jeśli masz tego dość, wybierz OTTIMO CARE SYSTEM. Przy jego pomocy sprzątanie przebiega szybciej i wymaga mniej wysiłku, niż z zastosowaniem tradycyjnych metod. Dodatkowo urządzenia parowe umożliwiają dostęp do miejsc nieosiągalnych dla zwykłych odkurzaczy i ścierek (np. grzejniki czy żaluzje oraz inne szczeliny i zakamarki).

Szybko, łatwo i gruntownie umyjesz i zdezynfekujesz też fugi, panele, terakotę, materace czy wnętrze samochodu i felgi. OTTIMO CARE SYSTEM sprawdzi się także na dziesiątkach innych powierzchni.

Błyskawicznie wyczyścisz wszelkiego typu podłogi twarde, nie używając żadnych innych dodatkowych akcesoriów. Również mycie okien przestanie być wyzwaniem. Przy czyszczeniu parą zrobisz to szybko i dokładnie. Co więcej, pozbędziesz się pozostałości środków chemicznych, a na szybach nie zobaczysz żadnych smug.

Jak często należy przeprowadzać czyszczenie suchą parą?

Częstotliwość, z jaką powinniśmy sprzątać z użyciem pary, zależy od miejsca i stopnia jego narażenia na szkodliwe działanie grzybów i innych alergenów. Zdecydowanie najczęściej powinniśmy dezynfekować materace i łóżka, gdyż spędzamy w nich dużo czasu, a roztocza rozwijają się tam najszybciej. Następne w kolejności są: tapicerka, dywany, łazienka, (szczególnie, jeśli w domu przebywają małe dzieci). Jeżeli w domu występuje problem z wilgocią, sucha para może pomóc pozbyć się grzybów ze ścian. Zaleca się przeprowadzanie sterylizacji i czyszczenia od około jednego razu w miesiącu do jednego na pół roku.

Funkcjonalność:

OTTIMO CARE SYSTEM to oszczędność miejsca, czasu i pieniędzy. Dla pełnego komfortu użycia, nasze urządzenia są też łatwe w utrzymaniu – każda część może zostać wyjęta i oddzielnie umyta.

OSZCZĘDNOŚĆ MIEJSCA – OSZCZĘDNOŚĆ CZASU, ENERGII I PIENIĘDZY