Zalety czyszczenia parą

Czyszczenie i dezynfekcja suchą parą
(wszystkie urządzenia):

Urządzenia OTTIMO CARE SYSTEM dezynfekują i usuwają z powierzchni brud wykorzystując do tego wyrzucaną pod wysokim ciśnieniem gorącą parę (od 6,5 do 12 bar – w zależności od urządzenia).

Czyszczenie parowe z użyciem urządzeń naszej marki to sposób na łatwe, szybkie, gruntowne i ekulogiczne sprzątanie i dezynfekcję. Można je stosować na wszelkiego rodzaju powierzchniach: podłogach drewnianych, PCV, armaturze łazienkowej, materacach, firankach. Nasze urządzenia nie wymagają stosowania w procesie czyszczenia żadnych substancji chemicznych.

Bakterie, roztocza i inne drobnoustroje giną już w temperaturze 85°C, a temperatura suchej pary w bojlerze urządzeń OTTIMO CARE SYSTEM wynosi ok. 175°C. Dzięki temu, w momencie styku z czyszczoną powierzchnią zachowuje bardzo wysoką temperaturę, która dochodzi do ok. 100°C. To właśnie gwarantuje wysoką skuteczność czyszczenia i dezynfekcji.

Odkurzanie z filtrem wodnym (Profi Power Medical, Profi Max, Profi Max Premium, Industry, Industry Medium):

Wysoka skuteczność:

Urządzenie pracuje przez cały czas z pełną mocą ssania, co odróżnia nasz sprzęt od tradycyjnych odkurzaczy, które mogą pracować na pełnej mocy tylko wtedy, gdy worek jest pusty. Już po krótkim czasie odkurzania, kurz zamyka wiele porów w worku filtracyjnym, co z kulei sprawia, że moc gwałtownie się zmniejsza. Nowoczesne odkurzacze mają nawet do 7 filtrów, przez co strumień powietrza jest osłabiany aż siedmiokrotnie, a siła ssania znacznie się redukuje. Filtracja za pomocą wody to dużo skuteczniejsze rozwiązanie, ponieważ prawie nie zmniejsza przepływu powietrza.

Model Profi Max to 1000 W = 2100 mm słupa wody! W zwykłych odkurzaczach trzeba by było zainstalować silnik o odpowiednio większej mocy dla zachowania pierwotnego ssania. Używanie naszych urządzeń oznacza więc oszczędność energii, mimo wysokiej siły ssania.

System higieniczny:

Zawsze po zakończonym odkurzaniu zbiornik brudnej wody jest opróżniany, co oznacza, że definitywnie pozbywamy się brudu, a z nim roztoczy i bakterii. Czynność ta jest bardzo prosta – brudną wodę wylewa się po prostu do toalety. Po przepłukaniu zbiornik jest gotowy na następne użycie. Zużyta woda jest przyjazna dla środowiska, bo nie zawiera chemicznych środków czyszczących. Przy usuwaniu brudu nie dochodzi w ogóle do jego kontaktu ze skórą rąk. Zarówno zbiornik, jak i inne akcesoria można myć w zmywarce.

Wielostronne zastosowanie:

Zwykły odkurzacz może zbierać jedynie suchy kurz, natomiast urządzenia OTTIMO CARE SYSTEM mogą zasysać także wodę. Jest to wyjątkowo ważne podczas sprzątania łazienki czy kuchni, gdzie znajdować się mogą rozbryzgi wody. Także wtedy, gdy jakieś substancje płynne (napoje, sos lub inne ciecze) rozlano na dywan, szybko i łatwo pozbędziemy się plam przy pomocy naszego urządzenia (w przypadku gęstych zanieczyszczeń należy najpierw rozcieńczyć je czystą wodą i dopiero w następnej kulejności odessać odkurzaczem OTTIMO).

Czyszczenie przy pomocy odkurzacza i suchej pary (Profi Power Medical, Profi Max, Profi Max Premium, Industry, Industry Medium):

– możliwość wykorzystania obu funkcji jednocześnie, to sposób na krótszy czas pracy, a wszystko, czego potrzebujesz, znajdziesz tuż pod ręką.

Para i detergent (Cosmo Plus, Profi Power Medical, Profi Max, Profi Max Mini, Profi Max Premium, Industry, Industry Medium):

– dzięki możliwości wzmocnienia mocy pary detergentem można usunąć najbardziej oporne zabrudzenia.

Profesjonalne prasowanie z parą lub bez (Cosmo, Strong, Plutonio):

Gdy używamy OTTIMO CARE SYSTEM jako profesjonalnego zestawu do prasowania, do dyspozycji mamy parę o ciśnieniu 6,5 do 8 bar. Żadne zwykłe żelazko, nawet te z wytwornicą pary, nie może zapewnić takich parametrów.

Podczas prasowania z OTTIMO można zaoszczędzić do 30% czasu, a mimo to, prasowane tkaniny będą gładkie jak nigdy wcześniej.

Co więcej, prasowanie z wykorzystaniem pary pod ciśnieniem jest delikatne dla tkanin i nie niszczy ich. By uniknąć powstawania niepożądanego połysku, urządzenie wyposażone jest w teflonową stopę. W ten sposób, prasowanie nawet czarnych spodni, sukienek czy koszul, jest bezpieczne i proste. Nie musimy się też martwić o nadruki na koszulkach, materiał nie przykleja się.

Nasze profesjonalne żelazka parowe można wykorzystywać do odświeżania i czyszczenia także takich elementów garderoby jak garsonki, garnitury oraz kurtki – usługi pralni chemicznych nie będą Ci już potrzebne!

Ze względu na możliwość wyboru optymalnej temperatury prasowanie parą pod ciśnieniem to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich rodzajów tkanin. To także oszczędność czasu oraz komfort: prasowanych jest kilka warstw jednocześnie, z ubrań likwidowany jest przykry zapach, a ubrania można prasować na wieszaku bądź na desce do prasowania OTTIMO.

Idealne dla wszystkich materiałów

  • Optymalna temperatura do każdego rodzaju tkanin
  • Jednoczesne prasowanie kilku warstw
  • Prasowanie wiszących ubrań i ubrań na wieszakach
  • Likwidowanie nieprzyjemnego zapachu z ubrań
  • Prasuje na desce do prasowania Ottimo

Relaksująca para naturalnie czyści i prasuje. Nie niszczy tkanin, które pozostają bardziej trwałe.

Nawilżanie powietrza (wszystkie urządzenia):

W przeciwieństwie do tradycyjnych odkurzaczy, OTTIMO CARE SYSTEM można również wykorzystać do oczyszczania i nawilżania powietrza, a wszystko to, dzięki jego właściwościom filtracyjnym.

Nawilżanie powietrza odbywa się automatycznie w czasie sprzątania z wykorzystaniem gorącej pary lub przy użyciu nakładki do nawilżania. Zassane przez urządzenie powietrze podlega oczyszczeniu w kąpieli wodnej, dzięki temu może poprawić klimat w sprzątanych pomieszczeniach.

Oczyszczanie powietrza przy pomocy aromaterapii:

By jeszcze bardziej poprawić jakość powietrza w naszym domu, a zarazem wprowadzić dobrą atmosferę, wystarczy podczas sprzątania dodać do zbiornika wody w odkurzaczu kilka kropli ulubionej substancji zapachowej (np. ulejku eterycznego o wybranym zapachu). Istnieje również możliwość zastosowania nakładki do aromaterapii.

Hydro-jet (Profi Dent, Medical Profi Power, Profi Max Mini)

specjalistyczna funkcja ciśnieniowego spłukiwania gorącą wodą, niezwykle przydatna w branżach związanych ze służbą zdrowia.