Wykorzystania myjek parowych (parownic) i ich zalety

Nowoczesna technologia OTTIMO CARE SYSTEM zapewnia użytkownikowi odczuwalne korzyści:

  • Gorąca para pod ciśnieniem zmiękcza nawet najbardziej uporczywe zabrudzenia.
  • Dzięki właściwościom dezynfekcyjnym, para niszczy bakterie, roztocza, grzyby i zarodniki.
  • Czyszczenie parą eliminuje nieprzyjeme zapachy z pomieszczeń.
  • Nie występuje zjawisko parowania pozostałości chemicznych środków czystości, mających niekorzystny wpływ na zdrowie. Para usuwa pozostałości detergentów, które znajdują się na powierzchniach czyszczonych tradycyjnie.
  • Para wiąże kurz, dzięki czemu nie unosi się on w powietrzu podczas sprzątania. Czystość i świeżość powietrza jest odczuwalna od razu.
  • Mycie luster, szyb, różnych typów podłóg odbywa się bez powstawania smug.
  • Czyszczenie parą powoduje złagodzenie objawów alergii, zarówno dzięki właściwościom roztoczobójczym gorącej pary jak i brakowi konieczności stosowania detergentów.

W kotle myjki parowej rozgrzewana jest niewielka ilość wody, dlatego czas jej nagrzewania jest bardzo krótki. Praca może przebiegać bez przerw, ponieważ kocioł pobiera wodę z drugiego zbiornika z zimną wodą. Jeżeli w zbiorniku zabraknie zimnej wody, urządzenie wydaje natychmiast sygnał świetlny i dźwiękowy. W takiej sytuacji wystarczy uzupełnić wodę w zbiorniku, po czym możliwe jest natychmiastowe podjęcie pracy. Automatyczne napełnianie kotła ma nie tylko tę zaletę, że praca z urządzeniem może przebiegać bez przerw i że czas nagrzewania jest krótki, lecz także stanowi o bezpieczeństwie systemu. Kocioł jest systemem całkowicie zamkniętym, użytkownik doprowadza jedynie zimną wodę do bezciśnieniowego zbiornika.

Zwykłe parownice charakteryzują się długim czasem rozgrzewania i krótkim czasem pracy. Kłopotliwe jest napełnianie wodą (maszyna musi być odłączona od sieci, ciśnienie powinno spaść do bezpiecznego minimum, co trwa ok. 15-20 minut), a po zalaniu wodą cały system musi nagrzewać się od nowa). Poza tym istnieje ryzyko poparzenia się. W przypadku pracy z systemem jednokotłowym przy niedoborze wody element grzejny przegrzewa się (termostat odłącza dopływ prądu dopiero po przegrzaniu). W naszych urządzeniach natomiast kocioł jest zawsze pełen wody, a więc element grzejny jest zakryty stale wodą, dzięki czemu znacznie wydłużamy żywotność grzałki. Nasze urządzenia dostarczamy do przemysłu i prywatnych gospodarstw domowych od 1992 roku.

Skorzystaj z naszego wieloletniego doświadczenia!